• کارت هدیه
  • ثبت نام کنید
  • فروشگاه اینترنتی وارد شوید


خوش خلقی زنان یائسه با تغذیه

خوش خلقی زنان یائسه با تغذیه

در دوران یائسگی یه دلیل کمبود میزان استروژن در بدن فرد بد خلقی می کند و مدام به خاطر مسائل جزئی بهانه جویی می کند و عصبانی می شود. در طبیعت خوراکی هایی وجود دارد که می تواند  در درمان این حالت تا حدودی مفید باشند. که این مواد خوراکی شامل موارد زیر می باشد:

1.کلم و کلم بروکلی:در آن ها ماده ای به نام ایندول وجود دارد که می تواند سبب تحریک ترشح هورمون استروژن شود و به این ترتیب در درمان بد خلقی و احساس بدخلقی دوران یائسگی تاثیر دارد.روزانه می توانید 25 گرم از این مواد غذایی استفاده نماییدو کلم بروکلی از ایجاد سرطان سینه و دستگاه گوارش جلوگیری می کند.

2.شکلات سیاه:این ماده حاوی زیادی منزیم استکه حاوی مقدار بالایی سروتونین ِکافئین و تئوبرومین بودهکه سبب ایجاد شادی در سرحالی در فرد می شود.روزانه 350 میلی گرم منزیم برای بدن ضروری است.

3.لوبیا:این ماده سرشار از فیتواستروژن است یعنی ماده ای دارد شبیه استروژن بوده که می تواند موجب تحریک تولید و ترشح استروژن شده همچنین در جایگزینی مقدار استروژن از دست رفته بدن نیز نقش  دارند،لوبیا سرشاز از منزیم بوده و می توانید روزانه 150 گرم لوبیا استفاده نمایید.

4.امگا 3:امگا 3 ها اسید های چرب مفیدی هستند که برخلاف دیگر اسید ها در ساخت غشای سلول ها مغزی نقش دارند.این ماده در تنظیم تعادل احساسی ضروری بوده،که در ماهی هایی چون:ماهی تن، ساردین،روغن زیتون و کلزا وجود دارد.در هفته دو بار از این منابع غذایی استفاده نمایید.

5.آنتی اکسیدان:این مواد ضد سرطانی شامل ویتامین های ایی و سی می باشد. که می تواند در مقابل زوال عقلی و خستگی و کاهش علائم یائسگی نقش مهمی داشته باشند.انواع روغن های گیاهی و  جوانه گندم و مرکبات سرشار از مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشند توصیه می شود روزانه بین  100تا 125 میلی گرم از ای ترکیبات استفاده نمایید.

6.ویتامین ب 6: این ویتامین که در گردو و موز به میزان فراوانی یافت می شود ،دارای مقدار زیادی  سروتونین است.این ماده که در بدن هورمون شادی زا محسوب میگردد.مصرف این ماده سبب خوش  خلقی در بین زنان می شود.روزانه می توانید یک عدد موز یا 100 گرم گردو میل کنید.

 

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )