برند ترازو آزمایشگاهی
ترازوی سه صفر

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتال 0/01 گرم AND مدل EK200l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتالی 0/01 گرم AND مدل EK300l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو ازمایشگاهی AND مدل GF6000

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازوی آزمایشگاهی AND مدل GF3000

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتال صنعتی AND مدل EK-30KL

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل FX300l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل GF

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل GF600

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل GE200

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل HR

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل GH

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل MX-FX

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتال AND مدل EK3200

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازوی دیجیتال AND مدل EK2200

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو یک دهم میلی گرم AND مدل GR120

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل GE

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل GR-202

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو یک هزارم گرم AND مدل GF400

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتالی AND مدل EK4100l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی اتوکالیبره AND مدل GR20...

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل EK410l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل GR300

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو یک میلی گرم AND مدل GF200

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل GH202

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی AND مدل EK-l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو گرمی AND مدل EK

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل EK6000l

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازوی دیجیتالی آزمایشگاهی AND مدل EK300...

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل EK

تماس بگیرید

0 از 0 رای

ترازو آزمایشگاهی

این یک ابزاری است که دارای یک محفظه می باشد که دارای قابلیت توزین می باشد که مواد ارزشمند گرمی را در محفظه وزن می کند که این امر برای ممانعت از تاثیر هوا بر وزن مواد استفاده می گردد که استانداردترین روش برای محاسبه دقیق وزن مواد به گرم می باشد..چون در ساخت ترکیبات شیمیایی و هم چنین ساخت داروها خطا حتی در کمترین میزان آن نیز موجب فاجعه ای بسیارشدید می شود و به خاطر همین نیاز به ترازو آزمایشگاهی با دقت بسیار بالایی می باشد تا بتواند مواد ترکیبی را به صورت خیلی دقیق وزن و محاسبه نماید.

ترازو ها هر کدام دارای یک دقت مخصوص به خود هستند و هر کدام  یک دقتی را دارند ترازوی دیجیتالی دارای دقت معادل یک ده هزارم گرم و یا حتی یک صد هزارم گرم می باشد در حالی که ترازو های دیجیتالی با دقت در حد آزمایشگاهی هستند که در این صنعت می توان آن را به کار برد و میزان خطای این دستگاه ها کاملا از بین رفته است. در آزمایشگاه ها به دلیل حساسیت کاری در این ترازوها که در توزین دقت ترازو موثر است و در تمام  مدت توزین باید رعایت گردد. گاهی نیز باید از ترازوهای دیجیتالی برای محاسبه نیز استفاده شود که بتواند رطوبت را تشخیص و مورد سنجش قرار دهد. این گروه ترازو دیجیتالی دارای انواع بسیار متفاوتی می باشد و کاملا تخصصی تولید می شوند ساخت این دستگاه نیاز به یک سری شرایط خاص دارد که باید همه این موارد مورد سنجش قرار گیرد. یک سری ترازوهای دیجیتالی هستند که امکان کالیبره کاملا دیجیتال و امکان سنجش خطاهای آزمایشگاهی را نیز به طور کامل از بین می برد.

ترازوهای دیجیتال در صورتی که از حالت کالیبره خارج گردد و به صورت کاملا اتوماتیک با یک سنگ کالیبره داخلی به حالت کالیبره و هم چنین استاندارد ترازوی دیجیتال بر می گردد. در اصطلاح ترازوی آزمایشگاهی به یک ترازوی دقیق اطلاق می گردد که در آزمایشگاه جهت وزن کردن دقیق مواد به کار می رود.محفظه توزین موجود در این ترازوها برای یک سنجش بسیار دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. هوای محیط ترازو در توزین نیز موثر می باشد  زیرا ترازو های آزمایشگاهی به علت داشتن دقت بسیار بالایی که دارند باید دارای یک محفظه بسیار با دقتی باشند تا از تاثیر هوا بر روی این ترازوها جلوگیری به عمل آید و این ترازوها به حالت آزمایشگاهی بسیار نزدیک باشند.
ترازو از طریق نیروی وارده از طرف جسم یا حتی مایع می‌ تواند وزن آن ها را تشخیص دهد این دستگاه دارای انواع و کاربردهای مختلف بوده و در صنعت های گوناگونی همچون طلا‌فروشی، آزمایشگاه و ... مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه تقریباً ترازوهای قدیمی کنار گذاشته شده اند و بیشتر از ترازوهای دیجیتالی استفاده می‌ شود .ترازوهای قدیمی بسیار ساده بودند و به هنگام توزین درصد خطای بالایی داشتند این ترازوها غالباً به صورت عقربه ای یا سنگی طراحی می شدند که وزن ارائه شده توسط آن ها واحد و دقیق نبود امروزه ترازوهای جدید به صورت دیجیتالی طراحی شده اند که از حساسیت و دقت بالایی برخوردار هستند و وزن دقیق را نشان می‌ دهند. قصد داریم در این مقاله شما را با ترازوی آزمایشگاهی و انواع آن آشنا کرده تا بتوانید با شناختی کامل بهترین خرید را تجربه نمایید.

ترازوی ازمایشگاهی وسیله‌ ای به منظور اندازه گیری وزن اجسام و ماده ها بوده و معنای لاتین آن " دو صفحه " است و از مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی برای بیشتر آزمایشگاه ها به حساب می آید به همین دلیل باید بدون خطا و دقیق، توزین را انجام دهد. این دستگاه از نوع ترازوهای دیجیتالی بوده که کار توزین را با دقت بسیار بالا انجام می دهد و از شرایط آزمایشگاهی برخوردار می باشد. طراحی و تولید تمامی مدل های ترازو ازمایشگاهی به منظور محاسبات دقیق آزمایشگاهی است برای این دستگاه یک محفظه توزین تعبیه شده است تا هنگامی که می خواهیم عمل وزن کردن را انجام دهیم هوای محیط ترازو سبب ایجاد اختلال در توزین نگردد زیرا ترازو ازمایشگاهی به دلیل برخورداری از دقت بالا ( گاهی برابر با 0/00001 گرم ) نیازمند محیطی با عدم ورود و تاثیر هوا می باشد. ترازوی آزمایشگاهی جهت توزین مواد ارزشمند که بسیار ریز و حتی میکروسکوپی هستند مورد استفاده قرار می گیرد هدف از توزین این مواد معمولا ترکیب آن ها با مواد دیگری است بنابراین نیاز است تا به اندازه مورد نظر و دقیق با هم ترکیب شوند زیرا این ترکیبات گاهاً با جان انسان ارتباط داشته به همین علت دقت بالا از فاکتورهای حیاتی محسوب می گردد که ترازوهای دیجیتالی از این فاکتور به صورت فوق العاده ای بهره مند بوده به همین دلیل ارزش بالایی دارند.

ترازوهای ازمایشگاهی از لحاظ طراحی، اساس کار و اهداف اندازه گیری دارای تفاوت های عمده ای می باشند که در حال حاضر می‌ توان آن ها را به دو گروه عمده از قبیل ترازوهای مکانیکی و ترازوی های الکترونیکی تقسیم کرد. این دستگاه برای مواردی از قبیل بخشی از فعالیت‌ های کنترل کیفی ابزارهایی همچون پیپت ها، تهیه مخلوطی از ترکیبات با نسبت های از قبل تعیین نشده و تعیین چگالی یا وزن دارای کاربرد است.

ترازوهای آزمایشگاهی بر اساس یک تقسیم بندی دیگر به ترازو آنالیتیکال، دو کفه ای، یک کفه ای، جیبی، رطوبتی، قراردادی و پرتابل دسته بندی می شود. به منظور اندازه گیری های قابل قبول و دقیق وزنی، ترازوی آنالیتیکال مورد استفاده قرار می گیرد که به منظور انتخاب و خرید این مدل باید مواردی همچون هزینه، دوام، قابلیت تکرار و طیف اندازه گیری را مورد توجه قرار دهید. این دستگاه دارای طیف اندازه گیری از میکروگرم تا میلی گرم می باشد اگر قصد خرید ترازوی آنالیتیکال را دارید مدل رومیزی آن را انتخاب نمایید. ترازو آنالیتیکال از هزینه های متفاوتی برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارد. معمولاً به منظور توزین های مقایسه ای از ترازوی دو کفه ای استفاده می شود این دستگاه در انتهای خود یک کفه آویزان دارد به همین دلیل به آن ترازوی دو کفه ای گفته می شود. ترازوی یک کفه ای به منظور اندازه گیری وزن کاربرد دارد این دستگاه به ترازوهای ساده فنری و ترازوهای پیشرفته‌ تر الکتریکی که دارای یک کفه می باشند شباهت دارد و برای توزین های مقایسه ای یا مستقیم قابلیت استفاده دارد. آنالیز دقیق محتوای رطوبتی و وزن خشک معرف های مختلف، توسط ترازوی رطوبتی انجام می شود معمولاً در آزمایشگاه های شیمی و صنعتی از این نوع دستگاه استفاده می شود به هنگام خرید این مدل از ترازو باید مواردی همچون ظرفیت وزن، تکرار پذیری، ابعاد و هزینه آن در نظر گرفته شود. ترازو پرتابل به منظور اندازه گیری وزن خشک با دقت بالا و به صورت خوانا طراحی گردیده است برخی از آن ها قابلیت اندازه گیری وزنی تا 12 هزار گرم را دارند این وسیله به صورت جمع و جور طراحی گردیده و فضای زیادی را اشغال نمی کند. ترازوی معرفی شده در دقت های توزین یک صدم گرم، یک هزارم گرم، یک ده هزارم گرم، یک صد هزار گرم تولید و طراحی می گردد در ترازو ازمایشگاهی دقت و ظرفیت دستگاه با یکدیگر رابطه عکس دارند بدین معنی که هرچقدر دقت ترازو افزایش یابد ظرفیت آن کاهش پیدا می‌ کند. ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی از مهم‌ ترین ابزار سنجش در سراسر جهان محسوب می گردد و چون در آزمایشگاه ها از آن به منظور ترکیب دارو، تولید داروی جدید، تولید مواد شیمیایی از ترکیب چندین گروه شیمیایی استفاده می شود باید از دقت فوق العاده حساسی برخوردار باشد و باید در تمام مدت توزین حساسیت و دقت خود را حفظ نماید این دستگاه کاملا دیجیتالی است چنانچه ترازو از حالت کالیبره خارج گردد به صورت اتوماتیک به حالت کالیبره خود باز می گردد تا از اختلال ترکیب مواد جلوگیری شود. ترازوهای جدید آزمایشگاهی دارای کالیبره بالایی هستند و به صورت کاملاً دیجیتالی و دقیق طراحی گردیده اند و به جرات می‌ توان گفت که درصد خطای آزمایشگاهی آن ها صفر می باشد.

ترازوی ازمایشگاهی برند AND و سارتریوس از بهترین ها در سراسر جهان هستند که به دلیل کیفیت بالای خود طرفداران بسیاری دارند. از بین محصولات چینی نیز می توان گفت بهترین ترازو متعلق به برند کیا می باشد که در بین تمامی محصولات چینی در بازار از کیفیت بالاتری برخوردار است. اگر ترازوی آزمایشگاهی شما دچار عیب شده و نیاز به تعمیر یا سرویس دارد می توانید با کارشناسان متخصص، مجرب و متعهد آریا طب تماس گرفته تا متخصصان ما در اولین فرصت ترازوی شما را به صورت تخصصی تعمیر کرده و همانند روز اول به شما عزیزان تحویل دهند.

0