کاغذ فتال مانیتورینگ پانچ دار تویوتا

ویژگی های محصول
دسته بندی:
موجود
مشخصات فنی

57000 تومان

همکاری 1 کارتن هر عدد 51300 تومان
همکاری 2 کارتن به بالا هر عدد 45600 تومان
فروش در 2 فروشگاه
150 امتیاز دیجی کلاب

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با این محصول، درخواست خود را ثبت نمایید

مقالات

نقد و بررسی تخصصی

فتال مانیتورینگ پانچ دار TOITU

Cardiotocography (CTG) یک روش فنی برای ضبط ضربان قلب جنین و انقباضات رحم در دوران بارداری است . دستگاه مورد استفاده برای تصویربرداری که به نام کاردیوگراف نامیده می شود، بیشتر به عنوان یک مانیتور جنین الکترونیکی (EFM) نیز شناخته می شود . نظارت بر جنین توسط پزشکان آلن برادفیلد ، اوروان هس و ادوارد هون اختراع شد. بعد از آنها نسخه Konrad Hammacher برای Hewlett-Packard (ورژن قبلی) ( cardiotocograph ) تصحیح شده (نسخه ی پیشین، غیر تهاجمی، ضربهای به ضرب) بود.

نظارت CTG به طور گسترده ای برای ارزیابی سلامتی جنین مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی نشان داد که در دوره قبل از زایمان ( پیش از زایمان ) هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد زنان تحت نظارت در حاملگی با ریسک بالاتری در مادر یا کودک برخوردار هستند، اگر چه تحقیقات پیرامون آن قدیمی است و باید با احتیاط بالا تفسیر شود. همان بررسی نشان داد که دستگاه های کامپیوتری CTG باعث کاهش یافتن مرگ و میر نوزادان به نسبت ماشین های CTG معمولی را داراست .

برای به دست آوردن اطلاعاتی بیشتر در این مورد ، تحقیق به روزتری نیاز است.

روش های انجام دهی مانیتورینگ ضربانات قلب جنین:

  • مانیتورینگ  داخلی
  • مانیتورینگ  خارجی

سیستم های مانیتورینگ دستگاهی NST ، که امکان مانیتورینگ خارجی جنین، بدون ایجاد عوارض و صدمات احتمالی را فرآهم می آورند.

موارد کاربرد فتال مانیتورینگ :

اگر باردار هستید، پزشک شما می خواهد اطمینان حاصل کند که نوزاد شما سالم باشد و به همان اندازه کافی رشد می کند . و این یکی از راههایی است که او می تواند میزان و ریتم ضربان قلب کودک شما را بررسی کند.

نظارت بر قلب جنین بخشی از هر بررسی حاملگی است. اگر با دیابت، فشار خون بالا یا سایر شرایطی مواجه شوید که ممکن است برای شما و کودکتان مشکل ساز باشد، این آزمایش با سایر آزمایشات همراه است.

یک مثال :

دستگاه های فتال مانیتورینگ ( نوار قلب جنینی ) اطلاعات گرافیکی یا رقمی از نرخ ضربانات قلب جنین  (FHR) و فعالیت رحمی مادر را برای ارزیابی سلامتی جنین ، فراهم می سازند. در مدت زایمان اغلب FHR در تداخل با  انقباضات رحم یا حرکات جنینی افزایش و کاهش می یابد. بازرسی الگوهای ، سطحی خط مبنا و مشخصه های تغییر کننده ی بدست آمده می توانند نشان دهنده ی نیاز به گرفتن تصمیم در مورد روش و یا دارویی مناسب در طی زایمان باشند.

 اجزای اصلی و مهم دستگاه های فتال مانیتورینگ

  • صفحه ی نمایش با قابلیت های نمایش تمامی پارامترهای چرخه ی مانیتورینگ به شکل عددی و گرافیکی
  • اندازه و نوع جنس چمبر
  • اسپیکر بجهت سمع کردن صدای FHR و الارم در سیستم
  • کلید تنظیمات و هدایت کننده پارامترها

 

نظرات کاربران


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
57000
پرداخت
0