• کارت هدیه
  • ثبت نام کنید
  • فروشگاه اینترنتی وارد شوید
ای یو دی پرگنا

ای یو دی پرگنا

ای یو دی پرگنا
قیمت : -
ناموجود

5 از 1 رای

ورود یا ثبت نام

نقد و بررسی متخصصین آریا طب

ای یو دی پرگنا

آی یو دی وسیله‌ای است به شکل‌های گوناگون (اکثرا T شکل)، از جنس پلاستیک یا فلز که برای پیشگیری از بارداری در رحم جایگذاری می‌شود. آی یو دی یکی از وسایل پیشگیری از بارداری برای مدت طولانی است، که مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت (اختصارا WHO)بوده و یکی از پرمصرف‌ترین و پر استفاده ترین انواع وسایل پیشگیری از بارداری محسوب می‌شوند.

 شکل کلی آی یو دی اکثرا شبیه حرف T انگلیسی است. دو نوع آی.یو.دی وجود دارد، در یک نوع مقدار کمی فلز مس و در نوع دیگر پروژستین یا فرم صناعی هورمون پروژسترون تعبیه شده‌است. محل اصلی قرار گرفتن آن در حفره رحم است و نیازی به تصمیم‌گیری روزانه در مورد استفاده از آن نیست. دخالت مصرف‌کننده در نحوه استفاده از آن بسیار ناچیز است.

مکانیسم تاثیر

کاربرد IUD در رحم با نامطلوب کردن محیط داخل رحم مانع از بارداری می‌شود. التهاب مختصر ناشی از حضور این وسیله در رحم موجب آسیب دیدگی یا تخریب اسپرم‌ها و تخمک می‌شود و در صورتی که عمل لقاح انجام شود، باعث منع جایگزینی مناسب تخم لقاح یافته در جداره داخلی رحم خواهد شد. می‌توان انواع آی یو دی را در داخل رحم قرار داد بدون اینکه بر مقدار یا کیفیت شیر مادر تأثیر منفی داشته باشد.

IUD یکی از مطمئن‌ترین روش‌های جلوگیری از بارداری است، به‌طوری‌که در مدت یک سال از ۱۰۰۰ نفر مصرف کننده از این وسیله حدود ۱ تا ۶ نفر (بر حسب نوع IUD) باردار می‌شوند. این مقدار همانند روش دائمی بستن لوله‌های رحم است، با این قابلیت که هر وقت که فرد بخواهد، قابل برداشتن می‌باشد. البته روش‌هایی مانند استفاده از قرص ضدبارداری نیز ممکن است به همین اندازه یا بیشتر مؤثر باشند، اما فقط در صورتی که به درستی مصرف شوند. در استفاده از IUD پزشک یا ماما آن را قرار می‌دهد و کافیست هر ماه توسط خود فرد، چک شود.

آی یو دی پرگنا

آی یو دی های تولید شده توسط پرگنا دارای نشان CE  و مجوز فروش در بازار اروپا می­باشند و در سراسر دنیا توسط متخصصین سلامت و بهداشت خانواده مورد استفاده قرار می­گیرند.

آی یو دی پرگنا مورد تایید اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ایران میباشد.

مزایای استفاده از آی یو دی پرگنا

  • مطمئن ترین روش در مقایسه با سایر روش های پیش گیری (دقت 99%)
  • قابلیت برگشت سریع باروری پس از خروج
  • اثر پیشگیری طولانی مدت (حداکثر تا 10 سال)
  • فاقد عوارض هورمونی
  • عدم تداخل با مصرف داروها
  • عدم نیاز به یادآوری روزانه، برخلاف قرص های ضد بارداری

انواع آی یو دی پرگنا

آی یو دی پرگنا (safeload)

آی یو دی پرگنا الورا (آی یو دی هورمونی)

آی یو دی پرگنا T Cu 380 A

آی یو دی پرگنا پلاس (Pregna plus)

 


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
  • عکس محصول

محصولات مرتبط