• کارت هدیه
  • ثبت نام کنید
  • فروشگاه اینترنتی وارد شوید
ای یو دی میرنا

ای یو دی میرنا

ای یو دی میرنا
قیمت : -
ناموجود

5 از 1 رای

ورود یا ثبت نام

نقد و بررسی متخصصین آریا طب

ای یو دی میرنا

نام ژنریک: لوونورجسترول داخل رحمی

تنها آی یو دی رها ساز هورمون در استرالیا میرنا نام دارد. یک وسیله کوچک پالستیکی به شکل تی است که هورمون لونورژسترل در بدنه آن قرار دارد. آن را داخل رحم برای جلوگیری از بارداری قرار می دهند. یک نخ نایلونی نازک به آن وصل است که وقتی آي یو دی در جای خود قرار گرفت این نخ از طریق دهانه رحم از واژن بیرون می آید. این آی یو دی تا پنج سال می تواند در محل خود باقی بماند.

آی یو دی شامل لوونورجسترول یک هورمون زنانه است که باعث تغییراتی روی مخاط گردن رحم و پوشش رحم شده و باعث اختلال در رسیدن اسپرم به رحم و اختلال در باروری تخمک و دستیابی به رحم می شود . میرنا یک وسیله پلاستیکی شامل این هورمون است.این وسیله در رحم به آهستگی هورمون آزاد می کند واز بارداری برای 5 سال پیشگیری می کند .

کارایی میرنا

آی یو دی آزاد کننده هورمون روش بسیار موثری برای جلوگیری از بارداری است (8/99 %موثر) این بدان معنی است که در سال کمتر از یک خانم از هر صد نفر که از این روش استفاده کرده اند می توانند باردار شوند.

اغلب خانم ها می توانند از آی یو دی آزاد کننده هورمون استفاده کنند حتی خانم هایی که تا به حال بچه نداشته اند و زنانی که به بچه خود شیر میدهند، اما با دکتر در مورد مناسب بودن آن صحبت کنید. برای خانم هایی که عادت ماهیانه سنگین دارند خوب است چون این عادت را کوتاه تر و سبک تر می­کند و بعضی وقتها عادت ماهیانه را کاملا متوقف می کند به هیچ عنوان برای بدنتان ضرری ندارد.

 

نحوه استفاده

Mirena یک وسیله پلاستیکیTشکل است که توسط پزشک از طریق واژن ،داخل رحم قرار داده می شود.این وسیله معمولا در  طی 7 روز بعد از شروع دوره قاعدگی گذاشته می شود. شما ممکن است احساس درد یا سرگیجه در طی  وارد کردن وسیله داخل رحم داشته باشید.

میرنا با مقاربت،استفاده از تامپونها،دیگر داروهای واژینال توصیه شده از سوی پزشک تداخلی ندارد. بعد از هر بار دوره قاعدگی اطمینان حاصل کنید که نخ آی یو دی را حس می کنید .دستهای خود را با آب و صابون بشوئید و انگشتان تمیز را به داخل واژن ببرید .شما باید نخ را  در دهانه رحم حس کنید . اگر نخ  را نمی توانید حس کنید یا اگر فکر می کنید وسیله در رحم یا بیرون رحم  به پایین لغزیده است به پزشک خود اطلاع دهید.

مزایای میرنا

ميرنا بر خلاف ساير آي . يو . دي ها ، نه تنها باعث عفونت لگن نمي شود بلكه نقش محافظت كننده در برابر عفونت را دارد ( با اثر بر افزايش غلظت موكوس دهانه رحم ) ميرنا بر خلاف سايرآي . يو . دي هاي ا حتمال بروز حاملگي نابجا را افزايش نمي دهد .

به دليل كاهش ضخامت بافت مخاطي رحم ، در كاهش خطر سرطان رحم موثر است .ثابت شده است كمي ميرنا باعث از بين بردن دردهاي لگني لكه در اثر آندومتريوز ايجاد شده است مي شود .كمترين ميزان دوز هورمون را دارد . ‏در مرحله پيش از يائسگي تضمين كننده پيشگيري است . و درعين حال روش مطمئن با انتقال آرام و تدريجي به جاي درمان جايگزيني با هورمون مي باشد.

اثر بخشي ميرنا در درمان خونريزي زياد قاعدگي قابل مقايسه باتخريب لايه آندومتر (برداشتن لايه اي از بافت داخل رحم كه ا غلب خانم ها با نام كورتاژ تشخيصي با آن آشنا هستند ) و يا برداشتن رحم است.

با شناخت ميرنا ، حق انتخاب بهتر مي شود، زيرا بيشتر زنان يك شيوه غير جراحي موثر برگشت پذير كه فوايد ديگري براي سلامت آنان دارد را ترجيح مي دهند .

نکات

هر ماه بعد از پریود، درون واژن خود را با انگشت احساس کنید تا مطمئن شوید که آی یو دی سر جایش است. اگر علایم غیر عادی مثل ترشحات از واژن یا درد زیر شکمی، درد در هنگام سکس داشتید، سریعا به دکتر مراجعه کنید.

اگر نگران بودید که باردار هستید به دکتر یا کلینیک برای تست بارداری مراجعه کنید. اما یادتان باشد آی یو دی آزاد کننده هورمون باعث می شود عادت ماهیانه را از دست بدهید.

اگر شما یا همسرتان سکس خارج از عرف (با فرد دیگری) داشتید، یا شریک جنسی جدیدی داشتید، تا زمانی که هر دو برای بیماری های عفونی مسری جنسی چک نشدید، از کاندوم استفاده کنید.

تاریخ را در جایی یادداشت کنید چون آی یو دی نباید بیشتر از زمان پیشنهادی در آنجا بماند.

 


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
  • عکس محصول

محصولات مرتبط