15000 تومان

همکاری 1 کارتن هر عدد 13500 تومان
همکاری 2 کارتن به بالا هر عدد 12000 تومان
کاغذ نوار قلب ECG 63mm*25m

کاغذ نوار قلب ECG 63mm*25m

ECG 63mm*25m
0 از 0 رای
موجود

تحویل اکسپرس

پرداخت در محل

پشتیبانی 24 ساعته

نقد و بررسی متخصصین آریا طب

کاغذ نوار قلب ECG 63mm*25m

نوار قلب که یکی از بی‌خطرترین و ساده‌ترین نوع  اقداماتی است که اطلاعاتی بسیار ارزشمند در باره قلب را به پزشک می‌دهد. نوار قلب در رسیدگی دردها و بیماری های قلبی و سکته‌های قلبی ارزش بالا و خاصی دارد و به عنوان اقداماتی کلی در تمام کسانی که مشکوک به مشکلات ضعیف یا شدید قلبی باشند انجام می‌گیرد.

روش کاری

روش کاری به این صورت است که سیم های مربوطه از راه گیره‌ ها یا بادکش های مخصوصی به تن بیمار وصل می‌شوند و بعد از تنظیم شدن دستگاه 12 لیدی قلبی و یک لید بلند تر از فرد گرفته می‌شود . وصل بودن به درستی تمامی سیمها برای اخذ یک نوار قلب دقیق تر لازم است. محل وصل شدگی بادکش های جلویی قلب نیز اهمیت خاص و ویژه دارد و فرد باید با این کار کاملا آشنا باشد.

امادگی های قبلی :

بهتر است که بیماران ساعت و سایر لوازمات فلزی خویش را در بیاورند. سیمهای مربوط به جلوی قلب نیز با بادکش هایی ویژه و یا با ترتیب مشخصی از جلوی قلب الی پهلوی چپ به مریض چسبانیده می‌شوند و سپس به شکلی اتوماتیکی یا دستی 12 گونه ی گوناگون نوار گرفته می‌شوند. در هر نوع سیم های خاصی دریافت الکتریسیته را بر عهده دارند تا در نهایت نمایی کلی و کامل از قلب برداشته شود. 6 نوار نخستین وظیفه ی ثبت کردن لیدهایی از دست و پا را به عهده دارند و 6 نوار دومی مربوط به سیمهای جلویی قلبی می‌باشند.

و همچنین به شکل معمول یک نوار بلندتر از لید نیز  گرفته می‌شود که سلامت تپش قلبی در طول موعدی مشخص را عهده دار می باشد.

کاربرد

نوار قلبی کاربردهای زیادی دارد. اما چه بسا بیشترین نوع استفاده‌ ای که از آن می‌شود، در رسیدگی کردن به بیماریهای ایسکمی قلب ( بمانند آنژین های صدری و سکته های قلبی) می باشد.

در این شکل از بیماریها نوار قلب دچار تغییرات خاصی می‌شود که حتی می‌تواند محل سکته زدن و شدت آنرا نیز بازگو نماید. در افرادی که تمامی یا قسمتی از قلبشان بزرگ تر شده است نیز نوار قلب کاربرد های فراوانی دارد. و همچنین تشخیص دادن ریزبین آریتمی‌ها یا بی‌ نظمی قلب از مواردی بسیار مهم است که تنها با تمام شدن نوار قلب میسر است.

از آنجایی که نوارات قلب یک نوع رسیدگی به چگونگی الکتریکی یا انقباضی قلب بیمار است. این نوع از تست می‌تواند اختلالاتی هدایتی و عضلانی قلبی را به خوبی پوشش دهد.

نوار قلبی نه فقط وضعیت قلبی را نتیجه می‌دهد بلکه در بازرسی وضعیت کلی تن نیز بسیار حائز اهمیت است. میزانی از پتاسیم خون تاثیری مستقیم  بروی نوارات قلبی می‌گذارد و  باید صحت کلی آن مورد بررسی گیرد. از جوانب دیگر در سکته‌های مغزی و بیماری های ریوی و مسموم شدن های دارویی نیز نوار قلب موثر است دگرگونی هایی خاص را باعث می شود که تشخیص دادن آن به عهده پزشک افراد است.

محدودیتها:

نوار قلب محدودیتهایی خاص خویش را نیز داراست و نباید آن را به عنوان تنها وسیله ی تشخیصی برای بیماریهای قلبی مطرح کرد. بیماریهای بسیاری را نیز نمی‌توانیم با نوار قلب تشخیص دهیم و باید از روشهای معاینه ای یا آزمایشی سایر کمک رسانی گرفت، لذا انتخاب کردن درست هر وسیله ی تشخیصی برای هر مرض قلبی اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند و این گزینش به عهده پزشکان است .

مدل کاغذ رول عدد

نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
  • عکس محصول
0