پنس زبانگیر

ویژگی های محصول
دسته بندی:
موجود
مشخصات فنی
کاربرد پنس زبان گیر در جراحی‌های زبانی بدون اینکه به زبان آسیب وارد شود، در محکم نگه داشتن زبان به کار می‌رود.
پنس زبانگیر در انواع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی عرضه می شود.
فروش پنس زبانگیر در مدل های مختلف

قیمت : تماس بگیرید

فروش در 2 فروشگاه
150 امتیاز دیجی کلاب

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با این محصول، درخواست خود را ثبت نمایید

مقالات

نقد و بررسی تخصصی

پنس زبان گیر چیست؟

پنس زبان گیر پزشکی یک نوع از ابزارآلات پزشکی است که کاربرد پنس زبان گیر در جراحی‌های زبانی بدون اینکه به زبان آسیب وارد شود، در محکم نگه داشتن زبان به کار می‌رود.

عکس پنس زبانگیر

بدن انسان‌ها از ذرات بسیار کوچکی به نام سلول ساخته شده است. سلول‌های عصبی به دو دسته تقسیم می‌شود، سلول‌های عصبی تحریک پذیر و سلول‌های عصبی تحریک ناپذیر.  در بدن ما انسان‌ها به این سوال‌های عصبی تحریک پذیر نورون گفته می‌شود که وظیفه‌ی بسیار مهمی در بدن دارد که وظیفه‌ی آن انتقال پیام‌ها به مغز است. حالا اگر در کار این نورون‌ها اختلاتی به وجود آید باعث می‌شود فرد تشنج کند و وضعیت فرد تغییر می‌کند و در مغز فرد مانند یک رعد و برق یک جریان الکتریسیته به وجود آید و فرد ممکن است بیهوش شود.

تشنج‌ها ممکن است از ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول بکشد، اما اگر تشنجی که از ۲ دقیقه بیشتر طول بکشد برای فرد خطرناک است و باید به اورژانس خبر داد. تشنج‌ها فقط در بیماری‌های اتفاق نمی‌افتد و ممکن است در اثر عواملی مانند مصرف بیش از اندازه‌ی دارو‌ها، صدمه وارد شدن به اثر مثلا در هنگام تصادف کردن و بیماری‌های دیگر رخ دهد.

انواع تشنج‌ها

تشنج‌ها انواع مختلفی دارد. مانند :

تشنج‌های جزئی : در هنگام اتفاق افتادن این تشنج، یک طرف مغز رخ می‌دهد یعنی اینکه یک طرف مغز تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این حالت سطح هوشیاری فرد پایین می‌آید و حرکاتی مانند گزیدن لب را پشت سر هم تکرار می‌کند. و وقتی که فرد به حالت عادی بر‌می‌گردد ممکن است مثل قبل نباشد، مثلا اینکه ممکن است مزه و بوی غذا‌ها را متفاوت احساس کند.

نوع دیگر تشنج، تشنج عمومی است. در این تشنج هر دو طرف بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کل مغز درگیر می‌شود.

تشنج‌های عمومی به ۶ دسته تقسیم می‌شود.

تشنج تونیک

 تشنج آتونیک

 تشنج کلونیک

 تشنج میکلونیک

 تشنج تونیک_ کلونیک

 تشنج آبسنس 

شایع‌ترین این نوع تشنج ها، تشنج‌ تونیک_ کلونیک است زیرا در این حالت بدن فرد شروع به تکان خوردن می‌کند، کنترل خود را از دست می‌دهد و زبان خود را گاز می‌گیرد.

دسته‌ی دیگر تشنج‌ها، تشنج غیرصرعی است و در اثر آسیب دیدن سر اتفاق می‌افتد.

علائم تشنج

ممکن است قبل از اینکه تشنج رخ دهد علائمی مانند سرگیجه، سردرد، اختلال در بینایی، از دست دادن تعادل، از دست دادن هوشیاری، افتادن، کف کردن دهان، گاز گرفتن زبان، از دست دادن کنترل ادرار، فشار دادن دندان‌ها و ... می‌باشد. در صورت مشاهده‌ی هر کدام از این موارد بهتر است هر چه زودتر به پزشک مغز و اعصاب مراجعه شود.

علت تشنج چیست؟

هر چیزی که باعث شود عملکرد مغز تغییر کند، تشنج اتفاق می‌افتد.

در اثر عواملی مانند : سکته‌ی مغذی، کاهش فشار خون، کمبود خواب، مصرف بیش از اندازه‌ی دارو،  استفاده از الکل،  استفاده از قرص‌های روان گردان، فشار خون بالا، تومورهای مغذی و ... باعث می‌شود فرد تشنج کند.

 فردی که دچار تشنج شده است  را به پهلو بخوابانید و یک بالشت زیر سر او قرار دهید و به هیچ عنوان فردی که دچار تشنج شده است را تنها نگذارید و در کنار او بمانید.

 

 

 

 

نظرات کاربران


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
0
پرداخت
0