سواپ پنبه‌ای

ویژگی های محصول
دسته بندی:
موجود
مشخصات فنی
بسته های 100 عددی
یکبار مصرف

26000 تومان

4 بسته به بالا 25000 تومان
10 بسته به بالا 24000 تومان
فروش در 2 فروشگاه
150 امتیاز دیجی کلاب

لیست فروشندگان این محصول

در بسته های 100 عددی

23000 تومان

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با این محصول، درخواست خود را ثبت نمایید

مقالات

نقد و بررسی تخصصی

سواپ پنبه‌ای :

یکی از تجهیزات پزشکی استریل و یکبار مصرف که در شاخه های پزشکی کاربرد دارد سواپ پنبه ای می باشد سواپ یک چوب بلند و باریک است که در دو سر خود یا تنها در یک سر خود دارای توده ای از پنبه ای طبیعی، استریل و کاملا بهداشتی می باشد که معمولا به صورت بسته های 100 عددیبسته بندی می گردد و به فروشگاه های تجهیزات پزشکی عرضه می گرددد این محصول در آزمایشگاه های پزشکی به منظور نمونه برداری برای کاشت بسیار کاربرد دارد هنگام خارج کردن سواپ از بسته و استفاده کردن آن باید با شعله بسته بندی آن را باز کرد و سواپ را با احتیاط کامل به طوری که پنبه بهداشتی آن با دست تماسی نداشته باشد از بسته بیرون آورد پاکت این محصول باید همواره بسته بماند تا سواپ ها حالت استریل خود را از دست ندهند از سواپ پنبه ای برای پخش کردن نمونه باکتری، گرفتن نمونه زیستی از بدن افراد و انتقال باکتری استفاده می گردد البته باید این نکته مهم را یادآوری کنیم که این محصول برای آزمایش هایی که در آن ها مقدار انتقال باکتری اهمیتی ندارد قابل استفاده است بنابراین نمی توان آن را برای هر آزمایش انتقال باکتری مورد استفاده قرار داد هنگام استفاده از محصول معرفی شده ابتدا باید آن را به کمک محیط ترانسپورت یا یک مایع استریل مرطوب نمود مایع استریلی باید استفاده کرد که از رشد باکتری جلوگیری نکند همچنین باید توجه داشت که مرطوب کردن سواپ با ژل های لغزنده نیز بسیار اشتباه می باشد همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم سواپ پنبه ای به صورت یکبار مصرف تولید می گردد که تنها با یکبار استفاده قابلیت مصرف خود را از دست می دهد توجه به کیفیت و رعایت اصول بهداشتی در ساخت سواپ اهمیت فوق العاده ای دارد بنابراین نباید هر محصولی را خریداری کرد برندهای معتبر همواره محصولاتی با کیفیت، بهداشتی و مطابق با استانداردهای جهانی اراىه می دهند بنابراین برای یک خرید مطمن باید به برند و کشور سازنده توجه خاصی داشت محصولات این برندها قطعا دارای تاییدیه وزارت بهداشت کشور نیز می باشند هنگام استفاده از سواپ لازم است به تاریخ انقضا نگاهی انداخته شود تا اگر تاریخ مصرف محصول گذشته باشد مورد استفاده قرار نگیرد .

 

کاربرد پنبه بهداشتی گل 

آیا می دانید پنبه گل چیست؟ و پنبه گل 100 گرمی چه ویژگی هایی دارد؟ و با سایر پنبه های موجود در بازر چه تفاوت هایی دارد؟ تفاوت بین پنبه استریل و غیر استریل و پنبه معمولی در چیست؟ و هر کدام از آنها چه ویژگی هایی دارند؟ و چه کاربرد هایی در مصارف خانگی، بهداشتی و طبی دارند؟

همانطور که می دانید پنبه یک محصول کشاورزی است، و توسط یک گیاه تولید می شود، و طی فرآیند های مختلف ضایعات آن جدا شده، و به شکل قابل مصرف در بازار در بسته بندی های مختلف به دست ما می رسد.

 

تفاوت پنبه گل 100 گرمی استریل و غیر استریل

پنبه گل 100 گرمی به صورت کلی در دو نوع تولید می شود: پنبه معمولی یا غیر استریل و پنبه استریل، هما نطور که از نام آنها پیداست پنبه گل 100 گرمی استریل را برای مصارف طبی در زخم های باز استفاده می کنند، و نحوه ی تولید این پنبه گل 100 گرمی متفاوت و کمی پیچیده تر از سایر پنبه ها است.

بعضی از مراحل تولید پنبه گل 100 گرمی استریل، مانند پنبه معمولی تولید می شود، یعنی بعد از چیده شدن و جدا کردن دانه و ضایعات، آن را  شستشو می دهند، اما در ادامه، تولید آن طی فرآیند های مختلف ادامه پیدا می کند، و میکروب های بیماری زا را از بین می برند و آن را از هر گونه آلودگی پاک کرده و ضدعفونی می کنند، تا برای زخم های باز مورد استفاده قرار بگیرند، و خطر ورود بیماری و عفونت را به بیمار یا مصرف کننده کاهش دهند یا به صورت کامل این احتمال که میکروب از طریق پنبه استریل وارد بدن شود را از بین می برند.

برای مثال می توان پنبه گل 100 گرمی الکلی را نام برد، که بعد از مراحل استریل شدن به الکل نیز آغشته می شود  تا احتمال وجود یا رشد هر گونه میکروب را به صفر برسانند، و همچنین یک نوع از پنبه های استریل دیگر، وجود دارد که برای زخم های باز استفاده می شود، که البته نمی توان به آن الکل اضافه کرد، و هما نطور که می دانید الکل یک ماده ی ضدعفونی است که برای روی پوست و قشر خارجی بدن استفاده می شود، و به اندام های داخلی بدن به شدت آسیب می رساند، از اینرو هرگز از پنبه گل 100 گرمی الکلی برای جراحت یا زخم های باز به هیچ عنوان استفاده نکنید.

پنبه گل 100 گرمی استریل شده ایی که برای زخم های باز استفاده می شوند، طی روند های مختلفی استریل شده و عاری از مواد شیمیایی می باشند، این پنبه ها معمولا در بیمارستان ها و در اتاق عمل و در حین جراحی برای زخم های باز مورد استفاده قرار می گیرند و برای عموم مردم کاربردی ندارند.

مردم عادی بهتر است برای زخم های باز و جراحت های سطحی یا عمیق، از گاز استریل استفاده کنند، و بهتر است در هر خانه ایی در جعبه کمک های اولیه خود، باند و گاز های استریل شده داشته باشند تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنند.

متاسفانه بعضی اوقات افراد به دلیل ناآگاهی برای بستن زخم هایی که بر روی دست و پا ایجاد می شود، از پارچه هایی که در منزل دارند استفاده می کنند و ممکن است حتی پارچه های مورد استفاده کاملا  نو باشند، اما فراموش نکنیم که آنها استریل شده نیستند، و احتمال ورود آلودگی به بدن از طریق آنها خیلی زیاد است.

ویژگی های دیگر پنبه گل 100 گرمی :

نرم و لطیف و پف دار می باشد

عاری از هر گونه مواد شیمیایی است

 معمولا به رنگ سفید است

هیچ گونه الیاف مصنوعی در آن وجود ندارد

صد در صد از پنبه خالص تهیه شده، و کاملا از الیاف طبیعی ساخته شده است

 کاملا بهداشتی

برای قشر خارجی یا روی پوست استفاده می شود

 به هیچ عنوان از آن در زخم های باز استفاده نکنید

نکاتی درباره ی پنبه 100 گرمی :

  • پنبه گل 100 گرمی معمولی بعد از شستشو و خشک شدن، به اشکال و شکل ها، و در ابعاد مختلف و در رنگ های متنوعی بسته بندی شده و روانه بازار مصرف می شود، مثل، پنبه توپی یا گوله ای، که به شکل توپ و به رنگ های مختلفی تولید می شود، معمولا پنبه گل 100 گرمی رنگی برای مصارف آرایشی استفاده می شوند.

 

  • پنبه گل 100 گرمی آرایشی معمولا برای پاک کردن آرایش صورت یا چشم مورد استفاده قرار می گیرند، به این صورت که پنبه گل 100 گرمی را با مقداری شیر پاک کن آغشته می کنند و سپس به آرامی با کمک آن، مواد آرایشی را از روی صورت پاک می کنند.

 

  • پنبه گل 100 گرمی غیر استریل یا معمولی مانند، پنبه گل که در بسته های 100 گرمی، روانه ی بازار می شوند، برای مصارف آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 


وسیله ای ظریف که متشکل از دو جز ساده و شایان می باشد که تنها دارنده ی سری پنبه ای و یک بدنه ای چوبی ظریف است  به هیچ عنوان استریل نمی باشد زیرا مناسب برای سطح آلوده و پاک سازی ترشح های زخم می باشد به این دلیل مناسب برای استریل سازی نمی باشد با این که استریل نیست اما به صورت یکبار مصرف توزیع می گردد برای زخم هایی که  سرشار از میکروب می باشند و نیاز به جداسازی دارند سواپ پنبه ای مناسب است بدنه ی کار علاوه بر این که در یک نگاه ظریف دیده می شود اما دارنده ی طول و قطر با اعداد مختلف می باشد حداقل طول ۱۵ cm می باشد  که قطر آن برابر با 2.5 mmi است ضخامت بالایی دارد بسیار سبک است حجمی که می گیرد خیلی خیلی کم است  مانند چوب پاک کنی می باشد که تنها یک سر آن پوشش دهی شده توسط پنبه است  بیشتر برای نمونه های زیستی قابل استفاده میباشد زمانی استفاده می شود که میزان موجودیت باکتری در اولویت نباشد مبادا که تعداد باکتری ها در اولویت باشد در این صورت باعث می شود که از سواپ پنبه ای استفاده ای  نشود .

می توانید سواپ پنبه ای خود را حداقل  می توانید مرطوب کنید توصیه برای مرتبط سازی توسط مایع انجام می شود جنس بدنه چوب فان و مرغوب می باشد  بیشتر مناسب پوشش دهی محیط جامد برای برداشت نمونه از باکتری است البته تمام شرایط بستگی به نوع بافتی که در روند تولید باکتری بوده دارد  از نظر جذب رطوبت بسیار درصد بالایی دارد  کارایی که سواپ پنبه ای دارد بسته به ترشح عضوی از بدن است که گاهی پاکسازی پسماند شیمیایی را انجام می دهد  زمان لازم حدود ۱۰ الی ۱۵s می باشد  که به نوعی تعادل کننده زبان نیز می باشد که به سمت عقب می برد مناسب برای برخی از کشت هوازی قابل بهره وری است که توسط لوله انجام می شود  در غیر این صورت کافیست نوک نیدل  توسط درپوش انجام گردد جثه ی کمی دارد که قابل بیان نیست اما کارایی صد بار دارد  ساختار این عملکرد توسط چین می باشد که در بسته های ۱۰۰ عددی قابل تولید است .
مناسب برای آزمایشگاه می باشد که ما دارای سواپ ریون دار هستیم که برخلاف پنبه دارای الیاف ریون که نرم و جاذب می باشند گاهی ممکنه  بدنه ی ظریف فلزی یا آلومینیوم باشد قابلیت نمونه برداری از لوله های ادرار موجود است .

 

نظرات کاربران


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
26000
پرداخت
0