• کارت هدیه
  • ثبت نام کنید
  • فروشگاه اینترنتی وارد شوید


چگونگی مراجعه به پزشک در دوران حاملگی

چگونگی مراجعه به پزشک در دوران حاملگی

اولین مراجعه باید بلافاصله

 پس از مثبت شدن جواب آزمایش بارداری صورت گرفته تا اقدامات اولیه از قبیل تشکیل پرونده، آزمایش رو تین بارداری، معاینات لازم واکسیناسیون و... انجام شود.اگر خانم باردار جزء گروه در معرض خطر نباشد، ملاقات های بعدی در طی شش ماه اول، ماهی یک بار ؛طی ماه های هفتم و هشتم،هر دو هفته یک بار و پس ازان تا زمان زایمان هرهفته باید صورت پذیرد. چنانچه خانم باردار جزء گروه های در معرض خطر باشد، این ملاقات ها در فواصل کمتری انجام خواهد شد.

خانم های در معرض خطر چه کسانی هستند؟

 خانم های دارای سن کمتر از ۲۰ سال یا بیشتر از ۳۵ سال.

 خانم هایی که بارداري اولشان است.

 خانم هایی که اولین مراجعه ی آنها در ماه هفتم صورت بگیرد.

خانم های بسیار چاق و یا بسیار لاغر.

  خانم هایی که سیگار یا الكل با مواد مخدر مصرف می کنند.

وخانم های دارای مشکلات اقتصادی و اجتماعی.

خانم های دارای فقر آهن یا کم خونی یا شواهد دال بر تغذیه ناکافی مادر.

  خانم های دارای مشکلات عصبی هستند.

خانم های دارای سوابق مامائی از قبیل: نازایی بیشتر از دو سال، سابقه سقط و مرده زایی، زایمان نارس، سابقه ی سزارین، سابقه ی عقب افتادگی در فرزندان دیگر، حوادث جفتی یا خونریزی مادر و نارسایی یا مشکلات دهانه ی رحم می باشند.

علایم هشدار دهنده مهم در طی دوران حاملگی:

 غیر از دستورات لازم در مورد حاملگی ومسائل  مربوط به تغذیه، توصیه هایی در رابطه با استراحت ،خواب،اجابت مزاج،   لباس پوشیدن، سیگارکشیدن، مصرف دارو و الکل و مقاربت، به بیمار گوشزد می شود.تا در صورت مشاهده موارد زیر سریعا به پزشک مراجعه نماید:

خواب، اجابت مزاج، حمام گوشزد می شود تا دره (  قسمت فوقانی بدن) می شود تا در صورت مشاهده موارد زیر سریعا به پر هرگونه خونریزی از واژن یا لکه بینی، تورم صورت یا انگشت، سردرد شدید یا مداوم،تاری دید،تب و لرز،دفع ادرار دردناک، خروج  مایع از واژن،  تغییر محسوس  در شدت یا تناوب حرکات جنین، درد شکم و استفراغ مداوم

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )