• کارت هدیه
  • ثبت نام کنید
  • فروشگاه اینترنتی وارد شوید


هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری

در این دوران اندام های تنفسی،گوارشی تخمدان ها و سیستم نخاع و مغز، استخوان ها، عضلات، بافت ها، اندام های جنسی، گردش خون تشکیل می شود .

حالا اگر از آخرین باری که عادت ماهیانه شده بودید، پنج هفته گذشته است شما می بایست در این هفته شروع میشد و شک کرده اید که حامله هستید، دربدنتان به اندازه کافی هورمون hCG یافت می شود و به احتمال زیاد تست حاملگی مثبت نشان می دهد. این هورمون از جفت ترشح می شود. رحم اندام عجیبی بوده و مانند گلابی کوچکی است که در حدود 70 گرم وزن و 10میلی لیتر حجم دارد . در پایان حاملگی وزن رحم به یک کیلو و حجم آن به حدود ۵ تا ۱۰ لیتر می رسد .

تغییراتی که در این هفته در خود شما اتفاق می افتد :

در طول هفته ی اول و دوم، پوست بدن تان پوششی در سطح رحم ایجاد میکند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که عادت ماهانه يتان نزدیک است و در صدد آماده کردن چیز جدیدی همچون لانه است تا بتواند تخمک لقاح یافته را در کمال مهمان نوازی در آن بپذیرد. در ضمن حدود هزاران تخمک شما نیز رشد می کنند و تنها حدود ۲۰ عدد از آنها بارور می شوند و به داخل کیسه ی انباشته از مایع تيال که «فولیکول» نام دارد می روند. آنگاه تنها یکی از آن فولیکول ها رشد می کند و تخمک گذاری صورت میگیرد و از فولیکول جدا می شود و تخمک اجازه می یابد تا سفرش را در طول هفته ی دوم حاملگی در لوله های رحم به سمت پایین ادامه دهد. چنانچه دو عدد تخمک یا بیشتر، از فولیکول جدا شود، این امکان وجود دارد که دو قلو، سه قلو و یا بیشتر باردار شوید. اما به یاد داشته باشید روزی که فرزندتان را حامله شده اید، همواره همان روزی نیست که آمیزش کرده اید.

برای ایجاد یک زندگی جدید، هر ماه رحم شما جداره ای از پوست و خون تشکیل می دهد به غشاء داخلی رحم معروف است. همزمان در یکی از تخمدان ها یک تخمک به تکامل را زمان مقرر آزاد می گردد و در صورت مهیا بودن شرایط، لقاح صورت میگیرد. هنوز حدود یک لازم است تا متوجه شوید باردار هستید یا خیر. زیرا در هفته ی پیش از تخمک گذاری شد سیکل های شما منظم باشد، احتمالا هفته ی آینده، هفته ی تخمک گذاری شما خواهد بود .

در این هفته آستر رحمی شما شروع به رشد میکند چرا که وظیفه تغذیه جنین را خواه هورمون محرک فولیکول را ترشح می کند . بعد از آزاد شدن تخمک درون لوله فالوپ رحم و آمیزش جنسی باروری رخ می دهد .

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )