سوزش پشت جناغ سینه در بار داری

سوزش پشت جناغ سینه در بار داری :

 یکی دیگر از عوارض حاملگی،سوزش پشت جناغ سینه یا در اصطلاح عامیانه ترش کردن کردن در ماه های بالاتر است که به علت برگشت غذا از معده به مری به علت  بزرگ شدن رحم و فشار بر روی معده تشدید می شود. توصیه های لازم:

  1. بعد از غذا تاق باز نخوابید.
  2. تعداد دفعات وعده غذا را زیاد و حجم آن را کم کرده که معده زیاد پرنشود.
  3. بعد از غذا در وضعیت زانو در بغل ننشینید.
  4. در طی روز زیاد خم و راست نشود.
  5.  به پهلوی راست و کمی خمیده بخوابید.
  6.   غذای زیاد چرب مصرف نکنید.
  7.  در موقع خوابیدن سر را نسبت به تنه بالاتر قرار بدهید.
  8. .در صورت شدت آن نیاز به داروهای آنتی اسید است.

یبوست دوران حاملگی :

برای پیشگیری از یبوست، مصرف غذاهای پرفیبر مثل سبزیجات، میوه جات و ملین های طبیعی (مانند آب آلو یا آب انجیر یا روغن زیتون) بسیار موثر است. مصرف مایعات و پیاده روی و تجويز مسهل هادر خانم هایی که سابقه ی مصرف زیاد مسهل را داشته اند نیز موثر است. همچنین کاهش مصرف مواد غذایی یبوست زا (مانند برنج، کاچی، سیب زمینی و ...) نیز در کاهش یبوست تاثیر گذار می باشد.

 درد پستان ها دوران حاملگی :

در بارداری پستان ها به تدریج بزرگ و دردناک شده، برآمدگی کوچک اطراف نوک پستان برجسته وهله ی اطراف آن تیره رنگ می شود و با رشد غدد شیری، پستان برای شیردهی آماده می شود. از ماه پنجم به بعد، ممکن است مایع زرد و شفافی از پستان خانم باردار ترشح شود؛ در این موارد باید فقط با أب ولرم نوک پستان ها را شستشو داد. خلق و خوی:

اوایل دوران بارداری همراه با شروع تغییرات ناشی از حاملگی، معمولا تغییراتی در خلق و خو و سات برخی از خانم ها دیده می شود که امری طبیعی است. در سه ماهه ی دوم به دلیل احساس جمین دوره ی لذت بخشی برای خانم ها خواهد بود. اما در اواخر حاملگی مادر معمولا بی حوصله و عجول است 

 


مقالات مرتبط


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
0