فیلم رادیوگرافی آگفا

ویژگی های محصول
دسته بندی:
ناموجود
مشخصات فنی

ناموجود

افزودن به سبد خرید
فروش در 2 فروشگاه
150 امتیاز دیجی کلاب

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با این محصول، درخواست خود را ثبت نمایید

مقالات

نقد و بررسی تخصصی

تعداد در بسته 150 عددی

فیلم رادیوگرافی آگفا AGFA

مشابه استخوان ها برای تصویربرداری کردن از دندان ها هم از دستگاه های رادیوگرافی استفاده می کنند. دستگاه های رادیوگرافی دندانی با دستگاه های رادیولوژی دارای تفاوت هاییکوچک می باشد من جمله آنکه استخوان دندان ها از حجم های کمتری بنسبت به سایر استخوان ها برخوردار می باشند پس دستگاه های رادیوگرافی دندانی در توان های نسبتا پایینتری کار می کنند که به همین خاطر حجم آنها نیز از دستگاه رادیولوژی کمتر خواهد بود.

رادیولوژی دندانی :

ازدستگاه های رادیوگرافی دندانی برای رادیوگرافی داخل دهانی و دندان ها استفاده می کنند. پایه ی آن را تیوب های خود یکسو کننده تشکیل می دهند. این تیوب ها به نحوی نصب می شوند که بیشترین قابلیت مانور را دارا باشند. اندازه ی نقطه ی کانونی تیوب ها نسبتا کوچک است. تایمر دستگاه ها به طریقه ی ساعتی یا الکترونیکی شده کار می کند.

یونیتهای رادیوگرافی دندانی ، سیستمهای دیجیتالی رادیوگرافی دندانی

یونیتهای رادیوگرافی دندانی برای تصویربرداری کردن از دندانها ، آناتومی یک دندان تکی شامل ( یعنی تاج ، گردن و ریشه ) و مشکلات دندانی مختلف ( مثل پوسیدگی ) در بیماران بالغ و کودکان و نیز بجهت برنامه ریزی کردن و ارزیابی مربوط به ارتودنسی دندانی به کار می روند.

سه نوع از تصویربرداری قابل انجام دادن است : رادیوگرافی داخلی دهان ، روش پانورامیک و سفالومتریک .

در رادیوگرافی داخل دهان بجهت تصویربرداری کردن بایت وینگر ، پری اپیکالی و اکلوزالی ، فیلم را درون دهان بیماران قرار می دهند و تصاویر رادیوگرافی بجهت وینگر کردن ، تاج و یک سوم بالایی ریشه دندانهای فوقانی و زیرین را نشان می دهند . در رادیوگرافی به روش پری اپیکال ، کل ساختار دندانی که شامل ریشه که بر روی یک فیلم و آرواره های ماندیبولار شده و ماگزیلاری برروی فیلم های جداگانه ای تصویر برداری می شوند . عکس های رادیوگرافی الکوزال ، سطوح دندانهای آلیمای کوچک و درشت را نشان می دهند .

در رادیوگرافی پانورامیکی ، تصاویر ناحیه ی ماگزیلوفاسیال با استفاده ی از یک عدد پرتوگردان و یک کاست فیلم خارجی به وجود می آیند . و سپس قوس دندانی در یک تصویر تکی ، به نحوه ی یک شکل بیضوی به نمایش در می آید . یونیتهای روش پانورامیک ، علاوه ی بر تهیه کردن تصاویر رادیوگرافیک لوکالیزه از ساختار دندان ها ، بجهت تصویربرداری کردن از مفصل ها ( Tmj ) سینوس آگزیلاری و استخوان بندی صورت نیز برای کمک کردن به تشخیص دادن بیماری Tmj مترومای صورت و پاتولوژی های سینوسی هم به کار می رود . رادیوگرافی به روش سفالومتریک یا نمایی جمجمه ، بجهت به دست آوردن عکس هایی از کلیت جمجه یا یک قسمت مورد نظر به کار می روند .

مطالعات سبک سفالومتریک بجهت ارزیابی میزان رشد و تعیین کردن پلانهایی برای درمان ارتودنتیک یا به شکل پروتزها به کار می روند. و بعضی از یونیتهای پانورامیک شکل و سفالومتریک نیز می توانند توموگرافی متقاطعی ، بجهت تهیه تصاویری عرضی چند لایه ای از فک های ماگزیلاری شکل و ماندیبولار را به انجام برسانند . این نوع تکنیک ها که قبلا تنها در کاربرد توموگرافی ، کامپیوتری یا تومورگرافی به روش خطی امکان پذیر بود ( مقایسه ی محصولاتی تحت عنوان اسکنرها ، توموگرافی های کامپیوتری ، سیستمهای مجهز به تخت های رادیوگرافی یا ( رتوگرافی )) بجهت برنامه ریزی پیوندی و نیز ارزیابی کردن بیماران قبل و بعد از اعمال جراحی کاربرد دارند.

سیستمهای دیجیتالی رادیوگرافیک که سیستمهای دیجیتالی تصویربرداری کردن از دندان هم یاد می شوند ، برای تهیه کردن تصاویری کامپیوتری بجهت رادیوگرافی داخلی دهان به عنوان جایگزینی برای فیلمهایی مانند اشعه  x در دندان پزشکی معمولی به کار می روند . تصویربرداری دیجیتالی شده ی مستقیم و پردازش کردن تصویر امکان نمایش دادن تصاویر مختلف، کاهش دادن دفعات اکسپوز و حذف کردن میزان زمان لازم برای ظهور و ثبوت فیلم ها را فراهم می کنند ، تصویربرداری کردن دیجیتال می تواند برای کارهای اندودنتیک برنامه ریزی کامل و ارزیابی کامل انجام ایمپلانت و دیگر کارها روی دندان ها که نیاز به تصاویری متعدد دارند ، استفاده شود .

نظرات کاربران


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
0