رول نوار قلب ECG 60mm*25m

ویژگی های محصول
دسته بندی:
موجود
مشخصات فنی

17000 تومان

همکاری 1 کارتن هر عدد 12600 تومان
همکاری 2 کارتن به بالا هر عدد 11200 تومان
فروش در 2 فروشگاه
150 امتیاز دیجی کلاب

لیست فروشندگان این محصول

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با این محصول، درخواست خود را ثبت نمایید

مقالات

نقد و بررسی تخصصی

رول نوار قلب ECG 63mm*25m

نوار قلب یا (ECG) کشیده شدن نموداری از پتانسیل های تولید شده توسط قلب بیمار و در واقع نوار فعالیت های الکتریکی قلبی را که بر روی یک کاغذ چاپ میگردد الکترو کاردیوگرام یا نوار قلبی میگویند.

رول نوار قلب

امواج الکتریکی قلبی توسط دستگاه های الکترو کاردیوگرافی بروی کاغذ های شطرنجی مخصوصی که از تعدادی مربع های کوچک و بزرگی تشکیل شده ترسیم می‌شوند.

سیگنالها نیز بواسطه ی الکترودهایی فلزی که به کمک پرستاران یا تکنسین ها به اندام ها و قفسه ی سینه بیمار متصل می‌شوند که یکی از انواع بی ‌خطرترین و ساده‌ ترین روش ها است، اطلاعاتی بسیار ارزشمند در مورد قلب بیماران به متخصصین قلب و عروق و همچنین فشار خون می‌دهد، که به واسطه ی دستگاه نوار قلب دریافت شده و ثبت میگردد.

بعد از انجام گرفتن تست نوار قلب ها ، پرستاران یا تکنسین ها الکترود‌ها را از بدن بیماران جدا می‌کنند که ممکن است بعد از جدا سازی الکترود‌ها ، پوست در محل آنها ، کمی ‌حساس تر و قرمز تر شود که اغلب این موضوع چندان مهمی ‌نیست و نیازی به درمان خاصی ندارد. بیماران پس از انجام دادن تست های نوار قلب میتوانند به آسانی به فعالیت‌های روزمره ی خود بازگردند.

نوار قلب به عنوان تکنیکی معین و اولیه  در بررسی کردن دردهای قلبی و سکته‌های قلبی دارای ارزش خاصی است که برای تمامی کسانی که مشکوک  به آنژین اولیه  و سکته ی قلبی و مشکلات حاد تر قلبی نیز باشند توصیه و انجام میشوند .

دلایل کلی گرفتن نوار قلبی

درحالت کلی دلایل گرفتن نوار فلبی به دو دلیل می باشد:

دلیل اولیه

در هنگامی که فشار خون بسیار بالا می رود برای اینکه قلب فرد از عهده ی افزایش داشتن بار تحمیل شده  برآید قلب بزرگ تر می شود و این عمل منجر به افزایش یافتن ولتاژ در الکترو کاردیوگرام می شود و شاخصی غیر مستقیم از اندازه ی قلب را فراهم می کند.

و وقتی شخصی که مبتلا به هایپرتروفن در بطن چپ باشد، می بایست  بجهت درمان شدن فوری فشار خونی بالا ، فشار خون خود را سریعا پایین بیاورد. چون این مشکل نمایانگر این مطالب است که عضله ی قلبی تحت فشار بسیار شدید تری قرار دارد تا اینکه بتواند همراه با افزایش یافتن غیر طبیعی فشار خونی، خون را به همه ی جاهای بدن تلمبه کند.

دلیل ثانویه

گرفتن نوار های قلب یا الکترو کاردیوگرام ها برای نشان دادن تغییراتی مانند تنگ شدگی یا مسدود شدگی سرخرگ های کرونری است که خون را به قلب فرد می رسانند. اگر این نوع از تغییرات کلی در سرخرگ ها ایجاد شوند مشکلی را به وجود می آورند که این مشکل در بعضی افراد مبتلا شده به آنژین و یا سینه درد نیز مشاهده می شود.

و حتی اگر هیچ نشانه ای از بیماری آنژینی در بیمار وجود نداشته باشد و یا هیچ نوع دلیلی نداشته باشید که فکر کنید سکته ی قلبی در شما ایجاد شده است، با این حال نیز ممکن است در نوار های قلبی شما تغییراتی ایسکمی مشاهده شوند. این تغییرات نیز بسیار مهم بوده و باید مورد توجه بالایی قرار گیرند .

نظرات کاربران


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
17000
پرداخت
0