دستگاه کولپوسکوپ

ویژگی های محصول
دسته بندی:
موجود
مشخصات فنی

قیمت : تماس بگیرید

فروش در 2 فروشگاه
150 امتیاز دیجی کلاب

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با این محصول، درخواست خود را ثبت نمایید

مقالات

نقد و بررسی تخصصی

کولپوسکوپ اپتیکی OPTOMIC مدل OP-C5

 • دلیل استفاده از کولپوسکوپ : کولپوسکوپی به معاینه دقیق واژن، اطراف دهانه واژن و دهانه رحم برای بررسی علائم بیماری گفته می شود که انجام آن به وسیله دستگاه مخصوصی با نام کولپوسکوپ می باشد در صورتی که تست پاپ اسمیر با نتیجه مثبتی همراه نباشد به بیمار انجام کولپوسکوپی توصیه می گردد چنانچه پزشک در کولپوسکوپی ناحیه ای از سلول های غیر طبیعی را مشاهده کند نمونه ای از بافت آن را برداشته تا در زیر میکروسکوپ بررسی های لازم انجام گردد. انجام کولپوسکوپی برای تشخیص مواردی از قبیل زگیل تناسی، اطلاعاتی در مورد دهانه رحم، تغییرات پیش سرطانی بافت های دهانه رحم، تغییرات پیش سرطانی در بافت واژن، تغییرات پیش سرطانی در اطراف دهانه واژن و خطرات و عوارض کولپوسکوپی مناسب می باشد این تست کاملا مطمئن بوده و امکان خطا در آن به ندرت و نزدیک به صفر می باشد.

ویژگی های کولپوسکوپ اپتیکی : 

 • سر شکاف استریوسکوپی شیب دار ، که همچنین می تواند به عنوان لوله مستقیم دوچشمی استفاده شود.
 • تنظیم سفتی سر و بازو با امکان ترمز کامل.
 • بازو یک موازی خودکار اتوماسیون است که می تواند در هر موقعیتی قرار بگیرد.
 • عملکرد بسیار نرم و روان از تمام عملکردها.
 • منابع نور سرد هالوژن ، زنون یا چراغ LED. همه با فیلتر سبز چرخان.
 • منبع نور را می توان برای کاربرد آن در برنامه های دیگر مانند آندوسکوپی ، نورپردازی برای اسپکولول یا لامپ سر حذف کرد.
 • نورپردازی فیبر نوری با شدت بالا.
 • زمینه های وسیع چشمی با تنظیم دیوپترریک و پوسته های محافظ لاستیکی.
 • 5 مرحله تعویض بزرگنمایی گالیله و سیستم فوکوس میکرومتر.
 • فاصله کاری 300 میلی متر با هدف استاندارد (f = 250mm اختیاری).
 • دامنه بزرگنمایی: بسته به نوع انتخابی از 2.5x تا 27x
 •  
 • نحوه کار دستگاه کولپوسکوپ اپتیکی : نحوه کار با دستگاه کولپوسکوپ را توضیح می دهیم. پزشک بعد از خوابیدن مریض بر روی تخت ویژه و قرار گرفتن در حالت مناسب اسپکولوم فلزی را داخل واژن قرار داده تا دیواره های واژن را باز نگه دارد و بتواند دهانه رحم را بدون هیچ مانعی به طور واضح مشاهده نماید سپس دستگاه کولپوسکوپ را در موقعیت چند سانتی متری دهانه واژن تنظیم کرده تا لامپ LED تعبیه شده دستگاه داخل واژن را با نوری که از خود ساطع می کند روشن نماید و دکتر با کمک لنز به مشاهده داخل واژن می پردازد. هر چقدر که دستگاه کولپوسکوپ از کیفیت برتری برخوردار باشد عمل کولپوسکوپ با کیفیت مطلوب تری انجام شده و اطلاعات دقیق تری را ارائه می دهد.
 •  
 • جنس بدنه دستگاه کولپوسکوپ اپتیکی : جنس بدنه دستگاه کولپوسکوپ دارای اهمیت بسیاری است و باید به هنگام خرید دستگاهی انتخاب شود که مقاومت بالایی داشته باشد و در مقابل ضربه آسیبی نبیند همچنین توجه داشته باشید که دستگاه انتخابی از گارانتی برخوردار باشد زیرا وجود ضمانت نامه تضمین کننده سلامت محصول است. دستگاه هایی که در ساخت آن ها از متریال های با کیفیت بهره گرفته شده باشد و طبق اصول استاندارد جهانی تولید شده باشند از ضمانت نامه های معتبر همچون FDA آمریکا و CE اروپا برخوردار می باشند که طول عمر بالایی نیز دارند و چنانچه به طور ویژه ای از آن ها مراقبت گردد طول عمر آن ها نیز افزایش می یابد.

دستگاه کولپوسکوپی به پزشک متخصص زنان این امکان را می دهد تا معاینه بصری دقیقی از سرویکس یا دهانه رحم   داشته باشد. کولپوسکوپی صرفا یک معاینه تشخیصی برای بررسی بافت های اندام تناسلی زنان است و در واقع یک روش درمانی نیست . 

کولپوسکوپ دوربین دوچشمی مستقر شده بر پایه جهت دیدن دهانه ی رحم در افرادی که اندیکاسیون کولپوسکوپی دارند  به کار گرفته می شود.  به وسیله ی کولپوسکوپ بررسی بافت واژن و دهانه ی رحم تحت بزرگنمایی منجر به تشخیص سریعتر بیماریهای ناحیه ی تناسلی می شود.

همچنین با انجام بیوپسی به تشخیص ضایعات پیش بدخیم دهانه رحم و واژن و ناحیه ی ولو کمک می گردد . موارد استفاده ی کولپوسکوپ شامل :پاپ اسمیر غیرطبیعی، خونریزی بعد از نزدیکی ، ظاهر غیر طبیعی رحم، ترشحات مداوم و مقاوم به درمان، ویروس HPV پرخطر مثبت، سابقه ی زگیل تناسلی، خونریزی بین پریودها می باشد.این دستگاه بزودی در درمانگاه زنان راه اندازی می شود .
کولپوسکوپی چیست ؟
کولپوسکوپی یک روش تشخیص بیماری برای شناسایی سرطان دهانه رحم است. در این روش، پزشک با استفاده از دستگاه کولپوسکوپ (که مجهز به یک میکروسکوپ پیشرفته است)، سلولهای دهانه رحم را بررسی می کند. پزشک در صورتی که  به مورد مشکوکی برخورد کرد، از آن نمونه گیری کرده و برای بررسی های بیشتر به آزمایشگاه می فرستد. در حقیقت کولپوسکوپی سلولهای بدخیم و سرطانی را می تواند با دقتی بالای 99 درصد تشخیص دهد و از رشد و زیاد شدن آنها جلوگیری کند. حال آنکه درصد عملکرد صحیح روش هایی  مثل پاپ اسمیر تنها 60 درصد است.
کولپوسکوپی چطور انجام می شود  ؟
دستگاه کولپوسکوپ  شامل دو چشمی است و پزشک از طریق آن داخل واژن را نگاه می کند. با زوم کردن روی بخشهای مختلف دهانه رحم، زخمهای کوچک را مشاهده کرده و در صورت دیدن هر سلول غیر عادی، آن را با اسپری رنگ آمیزی می کند. همچنین پزشک می تواند با مانیتور و نرم افزار متصل به دستگاه  تصاویر را برای بررسی بیشتر به صورت دقیق تر بررسی کنید. پس از رنگ آمیزی، پزشک از نقاط مشکوک موردنظر نمونه برداری می کند که به این عمل بیوپسی می گویند. نمونه های مورد نظر را به آزمایشگاه فرستاده و بر اساس نتیجه نوع درمان انتخاب می شود.
کولپوسکوپی چه مزیت عمده ای نسبت به دیگر روشهای تشخیصی دارد؟
-کولپوسکوپی می تواند سرطان ها و سلولهای سرطانی را در ابتدای کار شناسایی کند و با درمان به موقع مانع از پیشرفت آنها شود.
-دقت کولپوسکوپی بسیار بالاست (بالای 99 درصد)
-شناسایی زخمهای پیش بدخیمی که احتمال تبدیل شدن آنها به سلولهای سرطانی وجود دارد.   
هدف از معاینه با دستگاه کولپوسکوپی جلوگیری از سرطان دهانه رحم و شناسایی ضایعات پیش سرطانی و درمان آنهاست. کولپوسکوپی معمولا زمانی انجام می شود که تست پاپ اسمیر نتایج غیر طبیعی را نشان دهد. همچنین در بررسی بیماری زگیل های تناسلی (ویروس پاپیلومای انسانی HPV)، تغییرات غیر طبیعی بافت واژن، معاینه پزشکی قانونی در موارد تجاوز جنسی و یا خونریزی های بی دلیل رحم نیز کاربرد دارد.
دستگاه کولپوسکوپی مانند یک میکروسکوپ است  تصویر بزرگنمایی شده از منطقه مورد معاینه را که با استفاده از لنز های متفاوت نشان می دهد. این امر توسط یک دوربین چشمی انجام می گیرد که در هنگام معاینه در نزدیکی واژن قرار داده می شود. پزشک می تواند تصویر بزرگ شده را داخل پروب معاینه که حالت یک دوربین چشمی دارد ببیند و یا از طریق کابل تصویر را به کامپیوتر منتقل و روی مانیتور مشاهده کند و در صورت نیاز از بافت مورد نظر، تصویری تهیه، ذخیره و یا چاپ نماید.
همچنین پزشک متخصص می تواند در صورت نیاز نمونه ای از بافت مورد بررسی تهیه و جهت بررسی میکروسکوپی استفاده کند. در صورت نیاز به نمونه برداری ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود و کمی احساس ناراحتی و یا سوزش ایجاد گردد ولی در غیر اینصورت، کولپوسکوپی یک معاینه بدون درد و عوارض جانبی است.

دستگاه کولپوسکوپی در بازار تجهیزات پزشکی ایران
در بازار تجهیزات پزشکی ایران دستگاه کولپوسکوپ ساخت کشورهای آمریکا، چین، آلمان، ژاپن و .. وجود دارد. همچنین نمونه های ساخت داخل نیز به بازار عرضه شده اند. شرکت تجهیز سلامت نیکان شما را در خرید دستگاه کولپوسکوپی راهنمایی و مشاوره می دهد.
دستگاه کولپوسکوپی مورد استفاده متخصصین  زنان و زایمان و فوق انکولوژی زنان قرار می گیرد.
دستگاه  کولپوسکوپی و موارد استفاده از این دستگاه ، کولپوسکوپ دوربین دوچشمی مستقر شده بر پایه جهت دیدن دهانه ی رحم در افرادی که اندیکاسیون کولپوسکوپی دارند  به کار گرفته می شود. بررسی بافت واژن و دهانه ی رحم تحت بزرگنمایی به وسیله ی کولپوسکوپ منجر به تشخیص سریعتر بیماریهای ناحیه ی تناسلی می شود.
همچنین با انجام بیوپسی به تشخیص ضایعات پیش بدخیم دهانه رحم و واژن و ناحیه ی ولو کمک می گردد.موارد استفاده ی کولپوسکوپ شامل :پاپ اسمیر غیرطبیعی، خونریزی بعد از نزدیکی ، ظاهر غیر طبیعی رحم، ترشحات مداوم و مقاوم به درمان، ویروس HPV پرخطر مثبت، سابقه ی زگیل تناسلی، خونریزی بین پریودها می باشد.این دستگاه بزودی در درمانگاه زنان راه اندازی می شود .

نظرات کاربران


نظرات خود را برای ما در این بخش ثبت کنید. ( نظر شما پس از تایید مدیر به نمایش در خواهد آمد )
0
پرداخت
0